Convocare ședință Consiliul local Rebricea 21.07.2021

Se convoacă Consiliul local al comunei Rebricea, judeţul Vaslui, în şedinţă ordinară, miercuri 21 iulie 2021, ora 13.00, la caminul Cultural al comunei Rebricea.

01. Proiect de hotărâre privind aprobarea rectificării I a bugetului local al comunei Rebricea pe anul 2021.
02. Proiect de hotărâre privind aprobarea contului de execuție al bugetului local pentru trimestrul II 2021.
03. Proiect de hotărâre privind acordarea unui mandat special reprezentantului comunei REBRICEA, în Adunarea Generală a Asociaţiei pentru Dezvoltare Intercomunitară de utilitati publice pentru Serviciul de Alimentare cu Apa și de Canalizare din Municipiile Vaslui, Bârlad, Huși și orasul Negresti.
04. Proiect de hotărâre privind îndreptarea erorii materiale cuprinse în ANEXA la Hotărârea Consiliului local Rebricea nr. 19 din 24.06.2020 - privind însuşirea propunerii Comisiei speciale pentru întocmirea inventarului, de completare a inventarului bunurilor care aparțin domeniului privat al comunei Rebricea, atestat prin Hotărârea Consiliului Local Rebricea nr. 7/2016.
05. Proiect de hotărâre privind privind alegerea preşedintelui de şedinţă pentru perioada august 2021 – octombrie 2021.
06. Proiect de hotărâre privind aprobarea înființării traseului de transport intern pe ruta Tufeştii de Jos – Draxeni- Sasova - Rebricea.
07. Proiect de hotărâre privind însuşirea propunerii Comisiei speciale pentru întocmirea inventarului, de modificare și completare a inventarului bunurilor care aparțin domeniului privat al comunei Rebricea, atestat prin Hotărârea Consiliului Local Rebricea nr. 7/2016

Data creare: 16-07-2021 14:46:47